Uykusuzanneler.com: Üstünü örtmese de olur (mu?)

Üstünü örtmese de olur (mu?)

Uykusuz Anneler Kulübü olarak uykuyu bölecek şeyler konusunda dikkatliyiz.

Biliyoruz ki oda sıcaklığı, odada ışık olması/olmaması, sessizlik veya sabit bir tonda ses gibi çevresel faktörler uykuyu etkiliyor. Bunların yanısıra uykuda ne giydirdiğimizin de çok büyük önemi var.

Fazla giydirirsen terler, az giydirirsen üşür. Üstünü bir türlü örtmez, sen örtsen de açar. İşte burda uykusuz anne ve babaların imdadına uyku tulumları yetişir.

Uyku tulumu üreticisi Woolnat ile iş birliğimiz sonucu sizlere “Merino” yününün farkını, avantajlarını ve öne çıkan özelliklerini aktarmak istiyoruz. Çünkü Merino yününden uyku tulumu, deneyimlerimiz sonucunda sınıfı geçti 🙂

 • Merino yünü ince yapılı. Yani çocuğa battaniye giydirmişsiniz gibi bir his olmuyor. Hatta bu inceliği yüzünden acaba üşür mü diye şüpheye düşenler oluyor. Hayır üşümüyor çünkü termal koruma özellliği var; yani kışın sıcak, yazın serin tutuyor.
 • Ciltteki nemi ağırlığının %30’una kadar emerek teri çekip ciltten uzaklaştırıyor ayrıca ıslandığında çok hızlı kuruyor. Mikro iklimlendirme dedikleri özelliği sayesinde cildinizin ideal nem ortamında kalmasını sağlıyor.
 • Merino yünün, nefes alan dokusuyla vücudu havalandırarak tahriş, egzama ve alerji gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisine de yardımcı olduğu Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan 12 haftalık bilimsel araştırmaların sonuçlarında belirtilmiş (araştırmaya şu linkten ulaşabilirsiniz). Ayrıca uyurken giydiğiniz pijamanın uyku sürelerine etkileri de araştırılmış. Görselde görüldüğü üzere yünlü pijamanın etkisi fazla 🙂 Konuyla ilgili yazıyı okumak isteyenler için linki https://woolnat.com/2018/06/26/merino-yun-daha-iyi-bir-uyku/

 • Merino yün giysiler, pamuk kıyafetlere göre çok daha hızlı ve etkili bir iyileşme süreci yaşanmasına da destek oluyor. Bu noktada cildi çok hassas olan kişilerin bu yünden yapılmış ürünleri de denemesini öneririz (büyükler için ürünler de mevcut).

Woolnat hem bebeklerin nasıl giydirilmesi gerektiğine daire hem de üşüme belirtileri ile ilgili çok güzel bir kart hazırlamış, bu kartı da yazımızda sizlerle paylaşmak istedik. Oda sıcaklığına göre bebeğinizi nasıl giydirmeniz gerektiğine bu karttan bakabilirsiniz.

Uyku tulumunun kolsuz modelleri mevcut. Bebekler zaten uyurken örtüden kolların. çıkardığı için bu özgürlük hissinin benzerini oluşturarak kolsuz hazırlanmış. Uzun kollu tulumlar soğuk iklimler kısa kollu tulumlar sıcak iklimler için öneriliyor. Evlerinin içi ılık olan ailelerin kısa kollu tulumları tercih etmesi bebeklerini daha rahat hissettirebilir. 

Uyku tulumlarının kalıpları resimde de görüldüğü üzere geniş, çocukların rahatlığı göz önüne alınarak bilinçli bir şekilde büyükçe tasarlanmış. Bu sayede bir tulumu uzun süre kullanmak mümkün. Merino yününün Avustralya’dan ithal edilmesi sebebi ile özellikle pamuklu ikamelerine göre fiyatı yüksek gelebilir. Bu noktada dayanıklılık ve uzun süreli kullanım göz önüne alınırsa daha sağlıklı bir kıyaslama yapılmış olacaktır.

Siteye üye olarak yapılan alışverişlerde otomatik olarak %10 indirim olduğunu haber vermek isteriz ve 6/12ay-1/2yaş tulum bedenlerde kısa kullanım süresinden dolayı sonraki büyük beden satın almalarında %25 indirim yapıyorlar.

https://woolnat.com/urun/kolsuz-fermuarli-cocuk-uyku-tulumu/ adresinden ürünlere ulaşabilirsiniz.

Tüm çocuklara dolayısıyla uykusuz anneler ve uykusuz babalara da kesintisiz uykular dileriz 🙂

*Bu içerik uykusuzanneler.com sitesinden alıntılanmıştır. 

http://www.uykusuzanneler.com/ustunu-ortmese-de-olur-mu/

 1. Aydan diyor ki:

  Merhaba benim kızımda kontak dermatit mevcut kısaca bır tür egzamada dıyebılırız akar allerjısode mevcut.Merino yunlu tulum bize uygun mu ?yada değilse Bu durumda bize onerecegınız tulum hangısıdır.biz yaz sezonu için olan tulumdan istiyoruz.Yaz sezonundakı aldığımız tulumu kışında gıydırebılıyormuyuz ?kısa kollu olmasından harıç başka ekstra bir özelliği varmı?.istanbulda bir magazanız varmıdır?Lütfen cevap verirsenız sevınırım.Teşekkürler

  • woolNAT diyor ki:

   Merhaba

   Açıkçası kontakt dermatitlilerde merino yünün etkileriyle ilgili bir çalışmaya rastlamadık. Atopik dermatit ve egzamalı ciltlerde merino yünün etkileri üzerine Avustralya, İngiltere ve Yeni Zelanda’da yapılan bir çok araştırma mevcut. Tüm çalışmalar merino yünün bu tür ciltlerde tedavi edici, onarıcı etkilerini göstermektedir. Linkten konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Son sayfada kaynak çalışmalar ve merino yünün cildi rahatlatıcı etkileri üzerine bir animasyon video yer alıyor. İzlemenizi tavsiye ediyoruz.
   https://www.wool.com/globalassets/start/about-awi/media-releases/wool-is-good-for-skin.pdf

   Oda sıcaklığı 20°C ila 30°C’ye kadar sıcaklıklarda tüm yıl tek katlı kolsuz tulumlarımızı kullanabilirsiniz. Yazın direk teni üzerine giydirebilirsiniz. Kışın içine merino yün body, zıbın ve pijamalarla destek olabilirsiniz. Tulumun içine hangi sıcaklıkta ne giydirmeniz gerektiği bilgisini ürünle birlikte gönderiyoruz.

   İstanbul’da showroomumuz bulunuyor. Haftaiçi 08:00-18:00 arasında yolunuz düşerse bir çayımızı içmeye bekleriz.

   İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir